Titujt

Barcoleta

Dituria nuk ka fund

Një student i pasur hyn në provim të historisë në fakultet. Profesori e pyet: - Ku është hedhur bomba atomike? Ai nuk ka lidhje se ku, i nxjerr ca para dhe e kalon provimin. Të nesërmen vjen një fukara në provim. - Ku është hedhur bomba atomike? - Në Hiroshima dhe Nagasaki! - Kur? - Në vitin 1945. - Sa ... Më tepër »

Pesimisti, optimisti dhe realisti

Pesimisti sheh vetëm terr në tunel. Optimisti e sheh dritën në fund të tunelit. Realisti e sheh dritën e trenit. Drejtuesi i trenit i sheh tre idiotë në hekurudhë… Më tepër »

Burri

Aeroplanit përplot pasagjerë duke fluturuar i prishen motorët dhe ngadalë fillon të bie poshtë. Një grua çohet në këmbë dhe thotë: – Nëse këto janë minutat e fundit të jetës sime dua t’i shijoj në maksimum. Kam pasur shumë të dashur, por asnjëri nuk më ka bërë të ndjehem grua e vërtetë. Këtë e dua! A ka dikush këtu të ... Më tepër »

Dënimi

Mbrëmë, nuk kishte asnjë minutë që hyra në furrë të blej bukë, kur e shoh një polic duke e vendosur një gjobë mbi veturë. - Largoje atë – i thashë. - Nuk ju kam faj që jeni parkuar keq – ma ktheu. - Por, unë sapo hyra në furrë… - Nuk më intereson, zotëri! – më tha. - O kalë ... Më tepër »

Tipike femërore

I dashuri i dërgon sms partneres së tij: “Zemër, isha me Fjollën duke pritur rend në bankë dhe hynë hajnat. Njëri më goditi me kondak në kokë, kam gjakderdhje, jam në emergjencë, mjekët po më bëjnë teste, nuk e di çfarë po ndodh. Eja… Të dua”. Vjen sms nga e dashura: “E kush është Fjolla?”. Më tepër »

Scroll To Top