Titujt

Lifestyle

Ushqimet për përqendrim më të mirë

ushq

Ushqimi mund të ketë një ndikim të madh në mënyrën se si ne ndihemi, veprojmë dhe mendojmë. Disa ushqime që janë të rënda dhe me yndyrë, mund të na bëjnë të ndjehemi të përgjumur dhe të na dekoncentrojnë. Për të shmangur këtë, ja se çfarë duhet të konsumoni. Pula: Lëngu i shijshëm i pulës është në të vërtetë shumë i ... Më tepër »

Doni ta bëni gruan të lumtur? Qëndroni sa më shumë në punë!

life1

Çelësi i një martese të lumtur është kalimi sa më pak kohë me njëri-tjetrin sipas një studimi të fundit që ka dalë në përfundimin se nëse një burrë kërkon të bëjë të lumtur gruan e tij, ai duhet të kalojë sa më shumë orë në punë. Sa më shumë të punojë mashkulli me orar të zgjatur, aq më mirë për ... Më tepër »

A jeni me personin e duhur?

lumturia

Provoni testin e përshtatshmërisë së çifteve dhe zbuloni nëse keni një marrëdhënie e cila do të përfundojë shpejt apo një lidhje me të vërtetë të lumtur. Karakteri 1. Qeshim me të njëjtat anekdota. E vërtetë     E rreme 2. Njëri kontrollon edhe qindarkën e fundit që futet në portofol, tjetri ka pa bërë kontroll që prej vitesh. E vërtetë     E ... Më tepër »

Këshilla të thjeshta kundër pagjumësisë

pagjumsia

Bëni gjithçka që ju kanë rekomanduar për gjumë të mirë, i fikni dritat dhe të gjitha aparatet para fjetjes, nuk shikoni filma të frikshëm, nuk pini alkool dhe përpiqeni që t’i harroni obligimet, por ende nuk mund të bini në gjumë? Provojeni një gjë të tillë me gjëra ushqimore. Nëse jeni një prej atyre njerëzve që për orë të tëra ... Më tepër »

Vaji i peshkut ju mbron nga skleroza

vaj peshki

Vaji i peshkut ndihmon trurin dhe ju mbron ndaj skleroza, sipas një studimi të fundit të publikuar në revistën ‘Neurology’. Kërkuesit shkencorë kanë vënë re se njerëzit me nivele të larta omega-3 (që gjendet me shumicë tek vaji i peshkut) kanë një tru më të madh në moshë të thyer dhe kjo gjë ndihmon në shëndetin e këtij organi. Nga ... Më tepër »

A ekziston dashuria e pakushtëzuar?

dashuri1

Dashuria (ndjenjat) dhe marrëdhëniet (vendimet) mund të kenë rregulla dhe prirje të veçanta. Dashuria mund të jetë e pakushtëzuar, sepse ajo është një ndjenjë. Ndonjëherë, pa marrë parasysh se çfarë ka një partner, ndjenja ndaj tij nuk do të ndryshojë. Marrëdhëniet, megjithatë, funksionojnë si partneritete. Si të tilla, ato kërkojnë kushte, kufij dhe orientim, që të zhvillohen normalisht. Prandaj, duhet ... Më tepër »

Kujdesi për higjienën e gojës

molla

Se sa mirë kujdeseni ju për dhëmbët tuaj, ka një efekt të fuqishëm në shëndetin tuaj të përgjithshëm. Neglizhenca e shendetit tuaj oral ju shpien jo vetem në pezmatimin e dhëmbëve por gjithashtu edhe deri te era e keqe – kjo mund të hapë derën për të gjitha llojet e problemeve shëndetësore, duke përfshirë disa sëmundje të këqija, si kancerin ... Më tepër »

Gjërat të cilat do t’ju ndihmojnë të jeni më pozitiv

pozitiv

Librat e pasurojnë shpirtin dhe mendjen tonë dhe në këtë mënyrë ju ndihmojnë që të ndiheni më mirë. Filloni të lexoni më shumë këtë vit dhe ju do të shihni se do të fitoni më shumë energji pozitive Ky vit, me sa duket, në asnjë mënyrë nuk do të jetë më i mirë se ai që e lamë pas, pasi ... Më tepër »

4 rregulla për një mëngjes të shëndetshëm

haje

Për të nisur ditën mbarë është e nevojshme që të ndiqet një mëngjes i mirë dhe i shëndetshëm çdo ditë, ndaj duhen mbajtur parasysh disa rregulla. Plotësi – Një mëngjes i mirë duhet të përfshijë qumësht apo derivate të tij, bukë, biskota, briosh, lëng frutash etj. Vetëm nëse i jepni gjithë sa i duhet organizmit do arrini të keni një ... Më tepër »

Shtyrja e ciklit për shkak të pushimeve

SESCEP091D

Tashmë kur është mesi i verës, dëshira për pushime ka arritur kulmin. Por sa do që do të donim që pushimet të jenë relaksuese, femrat edhe në pushime verore mund të kenë një hall, nëse mu në atë kohë i befason cikli menstrual. Në bazë të disa studimeve të publikuara në maj të vitit 2013, në magazina për kontraceptivë, 17 ... Më tepër »

Scroll To Top