Titujt

Sportal

Hitzfeld sygjeron Shaqirin

shaqiri

Trajneri i Kombëtares Zvicerrane e ka sygjeruar Shaqirin të qëndroj në Bayern dhe të luftoj deri sa të zë vend në formacionin bazë të bavarezëve. Shaqiri së fundi po kërkohet nga shumë skuadra të mëdha europiane, duke përfshirë Liverpoolin dhe Fiorentinan. Megjithatë, trajneri i Kombëtares Zvicerane Ottmar Hitzfeld e ka sygjeruar Shaqirin që të luftoj për pozitën e titullarit tek ... Më tepër »

‘Barça tregoi se është më e mira në botë’

bartomeo

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu beson se triumfi i klubit të tij në El Clasio ka treguar se katalunasit mbeten skuadra “më e mirë në botë”. Mediat shkruanin se epoka e Barcelonës kishte marrë marrë fund, por pas El Clasicos ka ndryshuar gjithçka. “Për ne, asgjë nuk ka ndryshuar. Ne kemi besim të madh në lojtarët tanë”. “Personalisht, unë ... Më tepër »

‘Lojtarët e Realit po humbin kohë me akuza’

ramos ronaldo

Presidenti i Atletico Madrid, Enrique Cerezo ka këshilluar lojtarët e Real Madridit për të ndaluar akuzat e tyre, duke pretenduar se ata nuk janë duke bërë asgjë tjetër përveç duke humbur kohë dhe energjinë e tyre. Në El Clasicon e së dielës, Barcelona triumfoi me rezultat prej 4-3 ndaj madrilenëve, kurse këta të fundit kanë dërguar akuza të njëpasnjëshme drejt ... Më tepër »

Çerekfinalja, mision i vështirë për Man Utd-n

manutd

Sonte mbrëma do të mësohen edhe emrat e dy skuadrave të fundit që do të kalojnë në çerekfinale. Ndeshe interesante do të luhet në Old Traford, ku Manchester United beson se do ta rikthej rezultatin ndaj Olympiakosit. Sonte mbrëma do të zhvillohen ndeshjet e fundit të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Ndeshje më interesante do të luhet në ... Më tepër »

Liga e Kampionëve: Chelsea dhe Reali vazhdojnë

real

Chelsea e ka mposhtur me rezultat 2-0 Galatasarayin, fitore që I ka mjaftuar për të shkuar tutje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve kurse Real Madrid e ka kryer formalitetin me Schalken duke e mposhtur 3-1. Chelsea dhe Real Madrid janë dy skuadrat që kanë prerë biletën për të shkuar në çerekfinale, Chelsea e ka filluar shumë mirë takimit duke ... Më tepër »

‘Bayerni sërish do ta fitojë tripletën’

bayern

Përzgjedhësi i përfaqësueses holandeze, Louis Van Gaal beson se skuadra gjermane, Bayern Munchen është në rrugën e duhur që sërish të fitojë tripletën. ”Do jetë shumë vështirë ta fitosh tripletën sërish sepse dihet se asnjë ekip deri tani nuk e ka mbrojtur titullin e Champions League, por unë besoj te ky Bayern” ”E vetmja gjë negative nga kjo është se ... Më tepër »

City kryeson tabelën, dështon Chelsea

aguero

Manchester City është bërë lider në Premierligë pas fitores bindëse ndaj Tottenhamit me rezultat 1:5, në kuadër të xhiros së 23-të. Sergio Aguero kaloi Cityn në epërsi në minutën e 15-të, me të cilin rezultat përfundoi edhe pjesa e parë. Në pjesën e dytë City sërish u tregua i rrezikshëm. Në minutën e 51-të Yaya Toure shtoi epërsinë në 0:2 ... Më tepër »

Barcelona vazhdon tutje, kualifikohet në gjysmëfinale

barca levante

Barcelona është kualifikuar në gjysmëfinale të Copa del Rey (Kupa e Mbretit), pasi ka shkatërruar edhe në ndeshjen e dytë Āerekfinale ekipin e Levantes me rezultat të thellë 5;1. Levante kaloi e para në epërsi në minutën e 9-të me autogolin e Sergi Roberto. Kurse, serinë e golave e hapi Adriano (28),Carles Puyol (44), Alexis Sanchez (50 dhe 52) dhe ... Më tepër »

Bayern Munich nuk ka të ndalur

bayern3

Bayern Munich nuk ka të ndalur. Ekipi bavarez e ka mundur Stuttgartin me rezultat 2:1, në ndeshjen e mbetur nga xhiroja e 17’të në Bundesligë. Vendasit kaluan të parët në epërsi me golin e Vedat Ibiseviçit, të cilin e realizoi në minutën e 29-të. Por, ekipi i Pep Guardiolas riktheu rezultatin në fund të ndeshjes. Claudio Pizarro barazoi rezultatin në ... Më tepër »

Turqia, aleate e FBK-së

fbks

Federata e Basketbollit të Turqisë (TBF) do të jetë aleate e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në ‘luftën’ e kësaj të fundit për t’u anëtarësuar në shtëpinë më të madhe të basketbollit botëror, FIBA. Një qëndrim të tillë, federata turke e shprehu pasi priti përfaqësuesit e federatës kosovare. Numri një i basketbollit turk, Turgay Demirel, priti në Stamboll delegacionin ... Më tepër »

Scroll To Top