Titujt

Rajoni

Greqi, videoja e Agimit të Artë: Qëlloni mbi shqiptarët

agimi1

Një video që dëshmon nxitjen dhunës kundër shqiptarëve është administruar si provë nga gjykata në Greqi. Video është gjetur në komjuterin e deputetit të Agimit të Artë Ilias Kasidiars. Në video shfaqet një person me maskë, dhe ndërsa dëgjon se po kalon një mace, qëllon me pistoletë. Por kur i njëjti zë i thotë se po kalon një shqiptar, nuk ... Më tepër »

Janukoviç fillon dorëzimin gradual

yanukovic

Presidenti ukrainas Viktor Jankukoviç ka rënë dakord të anulojë ligjet kundër organizimit të protestave që kanë shkaktuar disa nga protestat më të dhunshme anti-qeveritare në Kiev. Njoftimi erdhi dje pas një takimi midis presidentit Yanukovych dhe udhëheqësve të opozitës. Presidenti Janukoviç poshtë kërkesën për amnisti për protestuesit e ndaluar për aq kohë sa ata nuk largohen nga të gjitha ndërtesat ... Më tepër »

Arrestohet Oliver Ivanoviq

oliver

Mediat serbe raportojë se gjatë një aksioni që po vazhdon në veri të Mitrovicës Veriore EULEX-i e ka arrestuar kandidatin për kryetar të kësaj komune, Oliver Ivanoviq. “Bëhet fjalë për aksion të EULEX-it. Siç bëhet e ditur jozyrtarisht, ai momentalisht është duke u marrë në pyetje në pjesën jugore të Mitrovicës”, raporton B92./Indeksonlin/ Më tepër »

Tërmeti që goditi Greqinë shqetësoi rajonet në Maqedoni

termeti

Gjatë orëve të pasditës së dielë, Greqia është goditur nga disa tërmete që kanë qënë me intensitet  të mesëm, por që janë ndier edhe në disa rajone në teritorin e Maqedonisë, ndërsa pothuajse instalimet sizmologjike në të gjitha stacionet telemtrike të Maqedonisë i kanë shënuar këto tërmete. Tërmeti që ka shkaktuar pak frikë dhe panikë në qytetin e Ohrit, ka ... Më tepër »

Shqiptarët humbin Ulqinin, fiton partia e Gjukanoviqit

ulcin

Partia Demokratike e Socialistëve në Mal të Zi e udhëhequr nga Milo Gjukanoviq ka fituar zgjedhjet lokale në Ulqin. Kjo parti ka fituar shumicën e mandateve të këshilltarëve, dhe se me këtë tashmë shqiptarët kanë humbur drejtimin e kësaj komune. PDS e Gjukanoviqit ka fituar shumicën e mandateve të këshilltarëve komunal apo 9 këshilltarë, ndërsa partia shqiptare FORCA ka fituar ... Më tepër »

Në Preshevë xhandarmëria serbe vret një shtetas norvegjez

serb

Xhandarmëria serbe, në orët e hershme të mëngjesit, ka vrarë me armë zjarri një person, shtetas i Norvegjisë. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të stacionit hekurudhor, në ‘Tasjan’ të Preshevës, ku edhe gjendet baza e Xhandarmërisë serbe.Siç njofton portali Titulli, deri te gjuajtja në drejtim të personit të vrarë kishte ardhur, pasi ‘norvegjezi’ kishte sulmuar me mjete të forta një ... Më tepër »

Dy shqiptarë arratisen nga burgu grek

grek

Dy të burgosur shqiptarë janë arratisur nga burgu i Greqisë. Sipas të dhënave, ka informacione se dy të arratisurit janë parë në zonën e Kasharit në Tiranë. Policia greke ka kërkuar ndihmën e forcave policore shqiptare për kapjen e tyre. Nga ana e saj, Policia Tiranës ka bërë të ditur se ofrohet shpërblimi prej 10 mijë eurosh për çdo informacion ... Më tepër »

Zbulohen 450 kg kanabis në Durrës, ndalohet shtetasi i Maqedonisë

kanabis

Policia e Portit të Durrësit gjatë mbrëmjes së të martës ka sekuestruar një sasi prej 450 kg kanabis sativa ndërsa ka arrestuar edhe transportuesin e drogës, një shtetas maqedonas. Burime nga policia bëjnë me dije se droga është gjetur e fshehur në një trajler me targa KO 0343 TB dhe ST 835 TH që drejtohej nga një shtetasi i Maqedonisë, ... Më tepër »

Serbë të uniformuar terrorizojnë dy vëllezër shqiptarë në Buhiq të Preshevës

serb1

Në fshatin Buhiq të Preshevës sot persona të uniformuar serb, që dyshohet se janë pjesëtarë të xhandarmerisë serbe kanë shtënë në drejtim të dy vëllezërve Sokol dhe Izet Beqiri. Lajmi bëhet i ditur nga “Presheva Jonë”, e cila ka raportuar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 14.00 kur dy vellëzërit që kishin shkuar për të prerë drunj në fshatin malor ... Më tepër »

Veterani i CIA-s: Millosheviqin, Izetbegoviqin dhe Tuxhmanin i paguante CIA

cia3

Robert Ber në publik është i njohur si ish-agjent i CIA-së. Ai është autor i shumë veprave në të cilat ka zbuluar shumë sekrete të CIA-së dhe administratës së Bill Clinton dhe George Bush. Për këtë shkak, disa herë ka qenë i arrestuar dhe i mbajtur në paraburgim, ndërsa shoku i tij Mit Vaspur, i cili i ka dhënë informacione ... Më tepër »

Scroll To Top