Titujt

Kronikë e zezë

Sulmohet me armë autobusi i linjës Tiranë-Athinë, dy të plagosur

maska

Është sulmuar me armë autobusi i linjës Tiranë-Athinë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:20 në Mogila të Tepelenës ku katër persona të armatosur i kanë zënë pritë autobusit me targa AA 578 GC, me 22 pasagjerë me qëllim për ta grabitur. Për të ndaluar autobusin grabitësit kanë qëlluar në ajër në mënyrë që autobusi të ndalonte, por shoferi ka rritur ... Më tepër »

Tiranë, plagoset me thikë nxënësi

thike

Një nxënës është plagosur me thikë mëngjesin e sotëm në ambientet e jashtme të gjimnazit ‘Partizani’. Policia ka bërë të ditur se i plagosuri është nxënësi i kësaj shkolle, Feridon P., 16 vjeç. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë. Menjëherë adoleshenti është transportuar për të marrë mjekim në spitalin e Traumës. Nga raportimet e para, mësohet se i ... Më tepër »

Prishtinë, 5 vjet e dhunuar nga burri

violence

Që prej pesë vitesh qytetarja, S.S, nga Prishtina po endet dyerve të gjykatave për të kërkuar drejtësi për veten e saj. Qytetarja në fjalë, nën e një fëmije të mitur, është dhunuar më herët nga ish-bashkëshorti i saj, por edhe sot e kësaj dite ajo vijon të ndihet e rrezikuar. Për këtë arsye, ajo i është drejtuar gjykatës që në ... Më tepër »

Gostivar, 12 vjeçari plagos me revole 15 vjeçarin

vrasje2

Një fëmijë 12 vjeçar e ka plagosur një fëmijë tjetër 15 vjeçar, duke shkrepur një plumb nga revolja të cilën i ati i tij e ka poseduar me leje. Bëhet fjalë për fëmijë shqiptarë, sepse rasti ka ndodhur të martën rreth orës 12 e 30 minuta në fshatin Banjicë e Epërme në Gostivar. Incidenti ka ndodhur deri sa fëmijët kanë ... Më tepër »

Një person vritet, një plagoset në Karaburun

vrasjevlor

Një person është vrarë me armë zjarri kurse një tjetër ka mbetur i plagosur sot në qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në një stan në Karaburun ku i vdekur ka mbetur shtetasi Shedat Angjeli, 62 vjeç kurse i plagosur, baxhanaku i tij, Bexhet Bodoj, 59 vjeç. Dyshohet si autor një bari nga Elbasani, ndërsa si shkak mësohet se ka ... Më tepër »

Vijon aksioni për bllokimin e kanabisit në Lazarat

31FB191A-7057-400C-AC23-3CCDF3A6C258_w640_r1_s

Policia e Gjirokastrës vijon aksionin për bllokimin e kultivimit të kanabisit në fshatin Lazarat. Gjatë një aksioni të ndërmarrë mëngjesin e sotëm, policia ka bllokuar mjetet që transportonin ujë dhe pleh drejt fshatit si dhe ka ndaluar edhe 49 persona të cilët besohet se do të punonin në Lazarat për kultivimin e bimës narkotike. Vetëm pak ditë pas rikonfirmimit të ... Më tepër »

Burri therrë me thikë gruan në mes të Shkupit

946364_596749550350199_1101333690_n

Një dramë tragjike familjare ka ndodhur mbrëmë në Shkup, me ç`rast burri ka therrë me thikë bashkëshorten e tij dhe më pas është larguar nga krimi. Ngjarja ka ndodhur në qendër të Shkupit, kur nga arsye të panjohura, burri ka therrur me thikë bashkëshorten. Ai më pas ka ikur në drejtim të panjohur. Viktima menjëherë është dërguar në klinikën e ... Më tepër »

Dy të vdekur dhe tre të plagosur në aksident

mkd_news_500_429526585

Dy veta kanë humbur jetën, ndërsa tre të tjerë janë plagosur në aksidentin që ndodhi mbrëmë në aksin rrugor Strugë – Ohër – Kërçovë. Aksidenti ndodhi si pasojë e përplasjes së një makine të tipit “Peugeut 206” nga Prilepi me një makinë transportuese “Jeep” me targa amerikane. Në aksidentin e rëndë mbetën të vdekur shoferi i makinës D.A, 29 vjeç ... Më tepër »

Trafikantë droge, karburantesh, e tyxharë të veshkave në krye të shtetit

largea_kryesore1375458881

Politikanët e sotëm, heronj të shpifur. As Lubonja e as Idrizi, nuk thanë diç të re, që nuk është ditur e thënë tash e 14 vjet, sidomos për periudhën e pasluftës, ku “çlirimtarët” u shndërruan në uzurpator të lirisë së Kosovës! Pushtetet nuk mund të lejojnë që t’i njëkohësisht të kesh autoritet dhe jetë. O njërën, o tjetrën. Po që ... Më tepër »

Gjarpërinj edhe në oborret e shkollave

largea_xharperinj1375255605

Temperaturat e larta që kanë kapluar vendin janë shkaktare të paraqitjes së shumë gjarpërinjve në rajonin e Shkupit. Lëvizja e gjarpërinjve është vërejtur në hapësirat e gjelbra dhe në vendet me ujë në afërsi të qytetit të Shkupit. Shqetësues është edhe fakti se gjarpërinj janë paraqitur edhe në oborrin e disa shkollave, dhe kjo sqarohet nga drejtuesit e tyre, si ... Më tepër »

Scroll To Top